Loni se v aukcích prodaly hodinky za 626 milionů dolarů

Částka uvedená v nadpisu se týká aukčních síní Sotheby´s, Christie´s a Philips. Nejlépe si vedla aukční síň Phillips (227 mil. USD), následují Christie´s (220 mil. USD) a Sotheby´s (179 mil. USD). Vedle tradičních brandů jako Patek Philippe, Rolex a Audemars Piguet, se v doposud nevídané míře dařilo nezávislým značkám jako Richard Mille, FP Journe či George Daniels.

Nejdražšími hodinkami prodanými prostřednictvím aukce se loni staly Gobbi Milano – Signed Patek Philippe Ref. 2499. Hodinky z růžového zlata s věčným kalendářem jsou z roku 1957, jedná se o jeden z devíti kusů modelu, podepsaných jedním z nejslavnějších prodejců. Zatímco v roce 2007 se jeden kousek prodal za 2,7 milionů dolarů, loni se na akci Sotheby´s v Hongkongu cena vyšplhala na 7 724 346 USD. 

Ačkoli britská značka George Daniels nepatří mezi notoricky známé, model George Daniels Spring Case Tourbillon představoval vrchol aukce Phillips Geneva Watch. Hodinky dosáhly na cenu 4 092 075 USD, jedná se o druhou nejvyšší cenu hodinek nezávislé značky a zároveň nejdražší vydražené anglické hodinky. 

Třetí místo berou sportovní hodinky Richard Mille RM56 – 01, prodané během dražby Christie´s v Ženevě. Hodinky se safírovým a titanovým pouzdrem, tourbillonem, rezervou chodu a indikátorem točivého momentu, oslovily kupce za 3 661 673 USD. Progresivní značka byla na aukci zastoupena celkem sedmnácti hodinkami, devět z nich se prodalo za více, než milión dolarů. 

Z největšího zastoupení se ve dvacítce nejdražších aukčních hodinek loni těšil Patek Philippe (11), po dvou zástupcích mají Rolex, FP Journe, George Daniel a Richard Mille, jednou se dostalo na Audemars Piguet.  

Další články