Kromě Mavericka propagoval Tom Cruise i hodinky Cartier

Přestože snímek Top Gun: Maverick láme rekordy, v polovině června se tržby přehouply přes miliardu a jedná se tak o komerčně nejúspěšnější snímek roku, hlavní protagonista Tom Cruise nezahálí a pokračuje v propagačním turné.

Americký server robbreport.com se v této souvislosti zaměřil na hercovy hodinky. Během návštěvy Soulu měl Tom Cruise na letišti Gimpo na zápěstí levé ruky hodinky Cartier Calibre, které francouzská značka představila v roce 2010. Jak naznačuje název, jedná se o první hodinky udržované v chodu vlastním strojkem. Kulaté pouzdro je z nerezové oceli, rezerva chodu 48 hodin, voděodolnost do cca 100 metrů. Model se již nevyrábí, jeho cena na oline tržištích, například na Chrono24, se pohybuje kolem 9 000 dolarů.

O několik dnů později vsadil Tom Cruise na tiskové konferenci na kultovní model Santos de Cartier. Jednalo se o stylovou volbu, celoocelové hodinky navržené pilotem Albertem Santosem Dumontem mají hranaté pouzdro, vodotěsnost 100 metrů. Model je stále ve výrobě, cena začíná na 7 450 USD.

Přestože se Tom Cruise netají svou náklonností k hodinkám Cartier, rozptyl jeho zájmu a vkusu je široký. Při slavnostní premiéře jeho posledního a komerčně nejúspěšnějšího snímku v Cannes, novináři odhalili na jeho ruce ultratenké hodinky Vacheron Constantin. V samotném snímku spoléhá stále v top formě se nacházející Maverick na měřič času Porsche Design. 

Další články