IWC vyrobilo hodinky pro majitele Mercedes - Benz AMG One

Monstrum o síle 1049 koní se mělo dostat na trh původně v roce 2019, pak ovšem vstoupil do hry covid a přerušení výrobních řetězců. Mimochodem, šéf automobilky Mercedes – Benz, Ola Källenius, se nechal svého času slyšet ve smyslu, že když generalita automobilky na hyper sportovní čtyřkolku kývla, musela být většina členů pod vlivem alkoholu.

Za tímto účelem se slavné švýcarské hodinářství rozhodlo vyrobit limitovanou edici kultovního modelu Big Pilot´s Watch s názvem „Constant – Force Tourbillon Edition AMG One Owners,“ pro 275 majitelů ďábelského stroje. Pro znalce se nejedná o překvapivý krok, od roku 2013 je totiž IWC oficiálním partnerem týmu F1 AMG Petronas, přičemž sedminásobný mistr světa Lewis Hamilton se stal ambasadorem značky. Pravda, Sir Lewis sice zatím zažívá sezónu hrůzy, což však stále nic neubírá na jeho marketingové přitažlivosti.

Garancí elektronicky omezené maximální rychlosti 353 km/h je v případě AMG One, stejně, jako je tomu v současných monopostech F1 zážehový šestiválec se zdvihovým objemem 1,6 litru o síle 599 koní při 9000 otáčkách za minutu. K tomu ovšem nutno přičíst čtyři elektromotory, přičemž jeden z nich obsluhuje turbo, další tři, každý o výkonu 120 kW, točí kola.

IWC pochopitelně nezaostává, strojek 94800 Calibre je složen z 341 komponentů, obsahuje 41 drahokamů a garantuje 96 hodinovou rezervu chodu. Hodinky jsou zadarmo, vstupenka v podobě koupě vozu vyjde v přepočtu na cca 55 milionů korun. Mimochodem, jeden ze strojů má skončit, bezpochyby spolu s hodinkami, v Česku.  

Další články