Hublot Techframe Ferrari 70 Years Tourbillon

Mistrovství světa monopostů F1 má za sebou první letošní představení, v Austrálii se radoval v souboji dvou čtyřnásobných mistrů světa Sebastien Vettel na Ferrari. Pakliže by se bossové z Maranella rozhodli vítěze obdarovat hodinkami, žádný problém.

Když se Ricardo Guadalule, generální ředitel společnosti Hublot rozhodoval, s kým oslavit sedmdesáté výročí vzniku značky, vzpomněl si na šéfa designu Ferrari Flavia Manzoniho. Výsledek vzájemné spolupráce v podobě hodinek Hublot Techframe Ferrari 70 Years Tourbillon na sebe nenechal dlouho čekat a nutno říci, že stojí za to.

Pravda, obě značky spolupracovaly na vývoji hodinek již v minulosti, tým Flavia Manzoniho však plnil víceméně roli odborného konzultanta. V tomto případě se ovšem stal konečný design výhradní záležitostí Ferrari, pět konceptů, které designéři představili mistrům hodinářům, vznikalo za zavřenými dveřmi ve stavu hlubokého utajení. A jak se nechal Flavio Manzani slyšet, rozhodl se jeho tým hodit za hlavu veškeré zaběhnuté stereotypy.

Jak přiznal později, původně byl design inspirován křivkami Ferrari 458 Italia, monstrem na čtyřech kolech o síle 562 koní se zavěšením kol podobným tomu, které využívají monoposty F1. Nakonec ovšem padlo rozhodnutí nenechat se ovlivnit žádným z konkrétních vozů a sáhnout rovnou po DNA značky Ferrari. Zdrojem inspirace hodinek se nakonec stal podvozek a rám, obojí vyrobené z několika druhů slitin, hliníku a karbonu. Dostalo se i na vize architekta Piera Luigiho Nerviho a vizuální prvky filmu „Space 1999.“

Výsledkem úsilí designérů z Maranella a hodinářů ze švýcarského Nyonu je 45milimetrový titanový ciferník připomínající mříž. Použito bylo několik prvků modelu King Hublot a jak objasnil Flavio Manzani, hodinky Hublot Techframe Ferrari symbolizují základní princip Ferrari spočívající ve zbavení se všeho nadbytečného.  V případě tourbillonu, který se nachází na sedmi hodinách, se, podle designéra, jedná o „pěknou dynamickou nerovnováhu.“

Hodinky Hublot Techframe Ferrari byly vyrobeny v limitované edici 70 kusů. Ceny se pohybují od 127 000 do 158 000 dolarů. 

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 4.4.2018

Hublot Ferrari

Další články