Hodinky inspirované Bugatti Chiron stojí 560 000 dolarů

Americká hodinářská společnost Jacob&Co. si vydobyla během relativně krátkého časového úseku pověst výrobce luxusních excentrických, originálních, leč velmi zároveň kvalitních a funkčních měřičů času. Poslední model Jacob&Co. x Bugatti Tourbillon nepředstavuje v tomto případě výjimku potvrzující pravidlo.

Stejně, jako je tomu v případě modelu z loňského roku, posloužil jako neocenitelný zdroj inspirace motor W16, který pohání k závratným rychlostem Bugatti Chiron. K výraznému vylepšení vzhledu ovšem přispělo 190 bílých diamantů, stejný počet černých a 42 oranžových safírů. To vše umístěno v pouzdře z bílého zlata s rozměry 55 mm a 44 mm. Pochopitelně, nechybí loga Bugatti. 

Strojek hodinek nejen, že vypadá jako motor Bugatti Chiron, ale stejně tak i funguje. O pohyb se stará šestnáct patřičně zmenšených válců, každý z nich disponuje ocelovou klikovou hřídelí, které se pohybují nahoru a dolů. Dvojice „turbodmychadel“ se pak otáčí v tandemu. Stejně jako motor auta se i strojek hodinek skládá z 578 komponentů garantující 60 - ti hodinovou rezervu chodu. Podstatný rozdíl je ovšem v ceně, zatímco totiž auto vyjde na tři miliony dolarů, stylový doplněk stojí 560 000 USD.

Zároveň je ovšem nezbytné zdůraznit, že za zatím nejdražší hodinky z produkce Jacob&Co. pořídíte hned šest modelů Bugatti Chiron. Model vylepšený diamanty o hmotnosti 260 karátů, který výrobce představil na Baselworld 2015, totiž vyjde na 18 milionů dolarů.  

Další články