Hodinky Geralda Genta se vydražily za 2,1 mil. USD

Když v roce 1972 uvedlo švýcarské hodinářství Audemars Piguet, založené v roce 1875, řadu Royal Oak, svět reagoval na sportovní hodinky designéra Geralda Genta zpočátku rozpačitě. Jak ovšem ukázalo následujících pět desetiletí, jednalo se o rozhodnutí z kategorie mimořádně povedených.

Mimochodem, značka se tenkrát nacházela na pokraji krachu a Gerald Gent měl na svůj revoluční návrh několik hodin. Výsledkem jeho snažení byly ocelové osmihranné hodinky se stejným počtem šroubků, návrhář se nechal inspirovat vzpomínkou z dětství na muže v potápěčském obleku poblíž mostu Mont Blanc v Ženevě. Model proslavil především Arnold Schwarzenegger, který se dokonce dočkal limitované edice. Hodinky jsou k vidění v nejrůznějších provedeních na zápěstích celebrit jako Luka Dončič, Serena Williams, Will Smith, Justin Bieber či Travis Scott.

Přesto, ani znalci nepřepokládali, že se hodinky ze sbírky Geralda Genta vydraží během šesti minut za sedminásobek odhadní ceny a s cenovkou 2,1 milionu dolarů se stanou nejdražšími vydraženými hodinkami v historii, přičemž finančně nejnáročnějšími hodinkami značky pořízenými v běžném prodeji jsou Royal Oak Complication za 869 000 dolarů. Vydražený model zaujme atypickým rámečkem z osmnáctikarátového zlata, uvnitř pouzdra je strojek Calibre 2121. Navíc se jedná o první hodinky ze sbírky proslulého designéra, které se staly součástí dražby. Akce zároveň odstartovala sérii Icon of Time aukční sítě Sotheby´s, během které se vydraží celkem stovka hodinek Geralda Genta.

Další články