Dražba věcí Sira Michaela Cainea vynesla 1,1 mil. USD

Britský šlechtic hrál ve víc než 100 filmech, spolu s Jackem Nicholsonem jsou jedinými herci nominovanými na Oscara v hlavní či vedlejší roli v každém desetiletí od roku 1960. Dvě z nominací, Hana a její sestry (1986) a Pravidla moštárny (1999) pak proměnil v zisk nejcennější sošky v kategorii nejlepší herec ve vedlejší roli.

Nelze se proto divit, že dražba jeho osobních věcí, které se chopil jeden z největších světových dražitelů Bonhams, vyvolala, podle serveru Robb Report, doslova „zběsilou dražební válku.“ Nakonec se prodalo celkem za 1,1 milionu dolarů všech 183 položek.

Největší pozornosti se těšily hodinky Rolex Oysterquartz Day Date z osmnáctikarátového zlata, které měl Sir Michael na zápěstí levé ruky ve snímcích Dirty Rotten Scoundrels a A Shock to the System. Přestože se původní odborné odhady pohybovaly v rozmezí 10 500 – 15 800 dolarů, nakonec se cena vyšplhala na 166 500 dolarů. Aukční síň přišla vzápětí se zprávou, podle které se v případě tohoto modelu jednalo o světový rekord. Odborníci se chytali za hlavu i v případě dražby titanových hodinek Breitling Navitimer, místo odhadovaných 1 191 USD zaplatil nový majitel 14 300 dolarů. A nejinak tomu bylo v případě hodinek Traser H3 Black Storm, které Michael Caine představil při londýnské premiéře Batman Begins za 5 400 dolarů, zatímco maximální odhad byl 119 USD.

Za stejnou cenu jako hodinky z uhlíkového vlákna se prodaly dva páry hercových brýlí. „Bylo docela těžké rozloučit se s tolika cennými věcmi, které provázely můj život, ale je čas jít dál,“ uvedla osmaosmdesátiletá herecká legenda v reakci na výsledky dražby.   

Další články