Daniel Arsham vyrobil pro Tiffany & Co. náramek

Dvaačtyřicetiletý Američan pobývající v New Yorku je znám svým originálním pojetím věcí z každodenního života, jako jsou například fotoaparáty, mobilní telefony či míče. Za tímto účelem používá neobyčejné materiály, jako například sopečný popel či křišťál. Pro slavné šperkařství Tiffany & Co. připravil dokonalý náramek na první pohled připomínající visací zámek.

Ze strany šperkařství se jednalo o návrat ke kořenům, neboť značka začínala na konci 19. století právě s výrobou funkčních visacích zámků, od té doby je motiv často využíván v případě náramků či broží. Náramek Tiffany & Co. x Daniel Arsham je z osmnáctikarátového bílého zlata a je osazen 93 diamanty a 28 tsavority, přičemž ve druhém případě se jedná o minerál patřící do skupiny granátů, jedinečná zelená barva je pak dílem příměsi vanadu a chrómu. Jak se nechal umělec slyšet, práce mu zabrala celkem 400 hodin. „Bylo to pro mě velmi osobní, protože se jedná o návrat do historie, spojení několika generací řemesel, musel jsem vyřešit otázky funkce, designu, řemesla a krásy,“ uvedl při představení neobyčejného šperku.  

Náramek ve tvaru visacího zámku je dodáván v luxusní krabičce s párem bílých rukavic. Přes cenu 59 000 dolarů bylo všech 99 kusů s předstihem vyprodáno. 

Další články