Agentura Bloomberg spekuluje o prodeji Breitlingu!

V posledních letech se stalo zvykem, že nejvěhlasnější švýcarští producenti hodinek skončili pod křídly velkých globálních hráčů na poli s luxusem kalibru LVHM, Kering, či Richemont. Není vyloučeno, že stejný osud čeká v dohledné době i Breitling.

Firma, jejíž produkce se těší mimořádnému zájmu především v řadách pilotů a mezi věrné klienty patří celebrity jako John Travolta, David Beckham, či Russel Crowe, má podle takřka vždy dobře informované agentury Bloomberg ekonomické problémy. A, přestože se mluvčí Breitlingu odmítl ke zprávě vyjádřit, je pravděpodobné, že značka, kterou založil v roce 1884 v pohoří Jura Leone Breitling, ztratí po vzoru dalších tradičních výrobců jako Rolex, Patek Philippe či Chopard svou dosavadní nezávislost. Podle odborníků je prodej značky logickým krokem, neboť  export švýcarských hodinek top kvality se v posledních několika letech potýká s největším propadem od pádu Železné opony.

Přestože se hodinky Breitling vyznačují vcelku příznivým poměrem cena - kvalita, cena začíná na cca 60 000 Kč, nemá značka problém ani s luxusními modely za patřičné ceny. Tím nejdražším je Grande Complication za 280 700 USD. Následují Breitling White Gold Flying B (255 500 USD) a model s poněkud komplikovaným názvem Breitling  R4436563 z růžového zlata a s diamanty v ceně 235 500 USD.   

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 14.12.2016

Breitling

Další články