Audemars Piguet vyvinul své nejsložitější hodinky

Jak jeden z nejslavnějších výrobců hodinek uvádí ve své tiskové zprávě, s vývojem ultrakomplikovaných strojků začal v roce 2015. Při vývoji hodinářství využilo inovace z předchozích modelů v podobě věčného kalendáře a Flying tourbillonu. Navzdory své komplikovanosti vsadil na ergonomii a snadné užívání.  

 

Hodinky jsou inspirovány ikonickým strojkem kapesních hodinek L'Universelle vyrobeným

Audemarsem Piguetem v roce 1899 pro německého hodinářství Dürrstein, Uhrenfabrik Union Glasshütte s 26 funkcemi, včetně 19 komplikací. Kulaté pouzdro RD#4 měří pouhých 42 mm v průměru a má 15,55 mm na tloušťku.

 

O bezchybný chod hodinek se stará strojek Caliber 1000 vyrobený z 1155 komponentů, jeho tloušťka je 8,75 mm. Mezi 40 funkcí, které bezpochyby až velmistrovské dílo nabízí, patří mimo jiné Perpetual calendar zohledňující nejen věčný kalendář všech různých dnů 12 měsíců, ale také výskyt přestupného roku. Dále nechybí Flying tourbillon, jedná se o variaci tourbillonu, jehož propagátorem byl především hodinář Abraham Louis Breguet. Princip fungování spočívá v tom, že na místo podepření kohoutkem na horní straně a spodní straně, je konzolový, podepřený pouze z jedné strany zespodu. První „létající“ tourbillon byl navržen Alfredem Helwigem, instruktorem na německé škole hodinářství.        

 

AP představí Code 11.59 Universelle RD#4 ve čtyřech různých verzích. První dvě mají pouzdra z bílého zlata buď s černým galvanickým zlatým ciferníkem nebo opálově béžovým PVD zlatým ciferníkem. Další dvě verze jsou z růžového a žlutého zlata. Cena 1,75 milionů dolarů.  

Další články