Nejdražší věcí světa je jachta za 4,5 miliardy dolarů

Přestože se zdá být konec prosince v nedohlednu, za pár týdnů bude zahájena předvánoční kampaň. Pokud vycházíte z pravidla, že jen to nejdražší je dost dobré, Luxury Guru nabízí několik tipů na vánoční dárek, přičemž zdrojem informací je server gobankingrates.com

Vůbec nejdražší věcí na světě je jachta History Supreme za 4,5 miliardy dolarů. Nejedná se přitom o jachtu největší, jejím majitelem je svého času nejbohatší muž světa Jeff Bezos, 417 stop (127,1 metrů) dlouhá Koru ho ovšem vyšla jen na 500 milionů USD. Jachta History Supreme, která podle Lifestyle Asia patří malajskému podnikateli Robertovi Kuokovi, obsahuje ve všech částech plavidla tolik zlata a platiny, že udržení se na vodě lze považovat za malý zázrak.

V případě touhy po hezké nemovitosti kousek od moře, se jeví jako příhodný tip Villa Leopolda na francouzské Riviéře za 506 milionů dolarů. V roce 1902 byla postavena pro potřeby belgického krále Leopolda II, během druhé světové války sloužila jako nemocnice. V roce 2008 vilu koupil ruský miliardář Michail Prochorov, luxusní sídlo se podle všeho nenachází na protiruském sankčním seznamu.

Mezi ozdoby každé nemovitosti patří obrazy, například The Card Players od Paula Cézanna se naposled prodal za 250 milionů dolarů. V případě zájmu je nutno vstoupit do jednání s rodinou katarského emíra.

Vzhledem k stálé platnosti rčení, že čas jsou peníze, jsou velmi vhodným dárkem hodinky.  Od roku 2014 se z primátu těch nejdražších těší Graff Diamonds Hallucitaion za 55 milionů dolarů. Hodinky jsou složeny ze 110 karátů diamantů všech možných barev. Při troše snahy lze objevit i ciferník.    

Další články