Maybach Haute Voiture představuje sofistikovaný luxus

Mercedes prostřednictvím nového modelu z limitované edice 150 kusů dokázal, že nic není tak luxusního, aby to nemohlo být při troše snahy ještě luxusnější. A tak jsou součástí posledního Maybachu prvky hlavových opěrek a sedadel, plus výplně dveří ze vzácné příze bulké, koberečky z mohéru, nechybí ani speciální sklenice na šampaňské. 

Super limuzína, jejíž horní část je v barvě námořnické modře, zatímco spodní dominuje odstín růžového zlata je podle šéfdesignéra Mercedesu Gordena Wagnera „jedním z nejextravagantnějších modelů, jaké kdy značky vytvořila a představuje sofistikovaný luxus v jeho nejčistší podobě.“ Součástí „balení“ je dárková taška obsahující model vozu, přívěšek na klíček, plaketku s číslem vozu v rámci série a rovněž speciální krycí plachtu s logy Maybach a Haute Voiture. Šťastní majitelé si mohou připlatit za sadu luxusních zavazadel.  

Je otázkou, jak na Mercedes – Maybach třídy S Haute Voiture, zareagují osobnosti v minulosti se značkou spojené? V Česku se jedná v první řadě o novináře, spisovatele a textaře Michala Horáčka, neúspěšný prezidentský kandidát z voleb 2018 si svého času udělal radost v podobě Maybachu 62 za 15 milionů korun. Hrdým majitelem je rovněž rapper a byznysmen Jay – Z, kterého jeho Maybach Excelero vyšel na 8 milionů dolarů. Na astronomické ceně se nepochybně podepsala skutečnost, že se jedná o jediný exemplář. Maybach S 650 vlastní také basketbalista John Wall, limuzínu si hráč celku NBA Houston Rockets koupil letos v únoru. Přestože se svými 191 centimetry nepatří mezi obry, nechal si auto upravit na míru, což ho vyšlo na 250 000 dolarů. Vrcholný Mercedes ovšem není v případě celebrit pouze mužskou záležitostí, před časem si Maybach S62 za 1,4 milionu dolarů pořídila rovněž královna popu Madonna. 

Další články