Skleněný vlak za 350 mil. USD je novou dimenzí cestování

A stavitelé gigantických jachet by měli zpozornět, neboť  podle autora a designéra Thierryho Gaugaina, nabízí jeho G-Train minimálně srovnatelný luxus a mnohem více možností přesunu z místa na místo. Navíc je rychlejší, nehrozí piráti, ani vlnobití. Prostě nová dimenze cestování.

Zatím je sice vlak francouzského vizionáře pouze ve stádiu projektu, na druhou stranu žijeme v době, kdy není nic nemožné. Není proto důvod nevěřit tomu, že se cestování high-tech luxusním vlakem za 350 milionů dolarů, dlouhým cca 420 metrů, vyrobeným převážně ze skla, stane v blízké budoucnosti skutečností.

Jak se uvádí v tiskové zprávě, nabídne skleněný G-Train, během jízdy bude možno měnit barvy skla na průhledné, neprůhledné a černé, složený z osmnácti luxusních pokojů s koupelnou, sociálním zařízením a veškerými technickými vymoženostmi. Nabídka jídelního vozu bude moci směle konkurovat nejzavedenějším restauracím. Chybět nebudou fitness ani wellness. Interiér pak splní přání každého z pasažérů, barvy lze měnit na základě duševního rozpoložení pouhým stisknutím tlačítka. „Venku může být zima, nicméně cestujícímu nebude nic bránit v tom, aby si vytvořil atmosféru letního dne s květinami a loukou,“ vysvětluje Thierry Gaugain. „G-Train představuje velkou výzvu pro všechny ty, kteří touží po novém způsobu cestování, kombinaci luxusu a nejmodernějších informačních technologií.“ 

Navíc bude čas na kochání se okolím, neboť  luxusní skleněný vlak se bude pohybovat maximální rychlostí 160 km/h, což se rovná rychlosti našich vlaků Pendolino. Tím ovšem veškerá podobnost bohužel končí. 

Další články