Zájem o super jachty roste!

A může za to koronavirus. Podle magazínu Luxury Lifestyle totiž utratili movití jedinci za luxusní jachty jen v první polovině letošního roku rovnou miliardu liber. Konali tak s cílem vyhnout se v maximální možné míře protipandemickým opatřením.

Jak se uvádí ve zprávě Boat International, růst prodejů super jachet, do této kategorie jsou řazena plavidla o minimální délce 24 metrů, jejichž obsluha vyžaduje posádku, začal loni v létě a dosáhne maxima na konci letošního roku. Většina doposud prodaných jachet se pohybuje v cenových relacích od jednoho do pěti milionů euro, přičemž roční náklady spojené s provozem plavidla činí ročně až 200 000 euro. Pravda, jachty nemohou konkurovat bojovnicím s vlnami ruských oligarchů, v čele s majitelem FC Chelsea Romanem Abramovičem, na druhou stranu však disponují vším pro kvalitní relaxaci nezbytným, včetně bazénů a menších fitness center.

Jak se dále uvádí ve zprávě BBC, přes 50 % prodaných jachet patří americkým majitelům, kteří jako důvod koupě uvedli snahu vyhnout se v maximální možné míře pobytu na pevnině. A někteří z nich nehráli rozhodně při zemi. Například jachta Solo se prodala za 54 milionů liber (1 libra = cca 31 korun). Za jachtu Elixir zaplatil majitel 33,5 milionu liber, jachta Lady Sheridan vyšla na 24,7 milionu liber.  Výrobci a prodejci mají žně, přičemž vědí, že bude lépe. 

Další články