V Goodwoodu představili hypersport za 3 miliony dolarů

Druhá polovina října se nesla ve znamení prvních testování toužebně očekávaných super automobilů. Vedle Bugatti Centodieci se po dvou letech vývoje představil poprvé na veřejnosti hypersport Gordon Murray T. 50.

Stalo se tak na anglickém okruhu Goodwood dlouhém 2,37 mil. Role testovacího jezdce se chopil Dario Franchitti, mimo jiné čtyřnásobný šampion IndyCar Series, trojnásobný vítěz 500 mil Indianapolis, který má na svém kontě rovněž triumf v závodě 24 hodiny Daytona. Slavný jezdec, který si objednal jeden z vozů legendárního konstruktéra, se nezalekl mokrého okruhu a odjel tři kola - jeho výkon lze zhlédnout na oficiálním kanále YouTube Goodwood. 

Jak se shodli všichni účastníci, představení hypersportu Gordon Murray T. 50, rychlost je moc pěkná věc, ale ještě větší pozornost si zaslouží neskutečný zvuk 3,9 litrového atmosférického motoru V12, který bude ve spojení s šestistupňovou manuální převodovkou dávat 645 koní. Kromě zvuku zaujme T. 50 i designem, který silně připomíná nejslavnější počin konstruktéra McLaren F1, ostatně, oba vozy spojují křídlové dveře. Vzhledem k tomu, že hmotnost T. 50 nepřekročí hranici jedné tuny, se bude opravdu jednat o raketu na čtyřech kolech. 

Jak se nechal Godron Murray v Goodwodu slyšet, výroba jeho hypersportu bude zahájena v lednu příštího roku, přičemž první zákazníci se dočkají v roce 2022. Celkem je plánována výroba 100 vozů, cena za jeden 3 miliony dolarů. V srpnu 2023 bude zahájena produkce hypersportu T. 50s Niki Lauda za 3,4 milionu USD.     

Další články