Tom Cruise si najal na natáčení loď za 670 000 USD

Přestože Covid – 19 nadále děsí, snaží se filmový průmysl vrátit do zajetých kolejí. Platí to i pro aktuální počin Toma Cruise, který pracuje na sedmém pokračování Mission Impossible.

Další část akčního špionážního thrilleru, jehož hlavní hrdina Ethan Hunt provádí kousky, o kterých by si mohl i James Bond nechat pouze zdát, se vrací do Evropy, Prahu ovšem tentokrát nahradilo Norsko. A protože čas tlačí, snímek má jít do kin sice „až“ v listopadu příštího roku, leč Cruise má pověst super perfekcionisty a koronavirus neumdlévá, rozhodl se herec najmout pro přesun herců i celého štábu obří výletní loď  Hurtigruten s kompletní posádkou. „Všichni, včetně Toma, mají hrůzu z toho, že by se výroba z jakýchkoli důvodů zdržela. A protože, jak se ukázalo v první fázi koronavirové pandemie, nabízí loď  bezpečné útočiště, rozhodl se pro tento neobvyklý, leč logický krok,“ prozradil serveru luxurylaunches.com zdroj blízký filmovému štábu.

Tom Cruise zvěsti o pronájmu výletní lodi potvrdil, navíc informoval o telefonátu s norským ministrem kultury. „Bavili jsme se spolu o tom, že Norsko je nádherná země a všichni se těšíme,“ uvedl herec.

Přestože se částka za pronájem lodi může jevit jako lehce nadnesená, pro studio Paramount Pictures, se jedná víceméně o zanedbatelný pakatel. Šesté pokračování Mission Impossible – Fallaut totiž utržilo před dvěma lety v amerických kinech za první víkend 61 milionů dolarů, šest dní po premiéře pak snímek zaplatil celkové náklady v hodnotě 178 milionů dolarů. Celkové dosavadní tržby celé série pak překročily hranici tří miliard dolarů.

Další články