Tesla S Plaid má interiér z recyklovatelného materiálu

Byť má majitel mimo jiné americké automobilky specializované výhradně na elektromobily Elon Musk v současné době docela dost starostí spojených s koupí Twitteru, je evidentní, že jeho touha po pokud možno co největší udržitelnosti spojená s hledáním optimálních recyklovaných materiálu, neupadá.  

V konkrétním případě zaměřili designéři pozornost na interiér vozů, ve kterém vzhledem k nemalé cenovce převládala kůže. Ve snaze o změnu Tesla oslovila společnost Von Holzhausen specializovanou na udržitelné materiály. Jak se nechala slyšet zakladatelka a ředitelka Vicki von Holzhausen, spolupracuje její společnost přes deset let s velkými automobilkami, včetně General Motors, Mercedes – Benz či Audi.  Vzhledem ke svým dosavadním zkušenostem je přesvědčena o tom, že udržitelný materiál může představovat stoprocentní alternativu kůže, jako příklad uvádí vozy Tesla Model 3, Land Rover Range Rover Evoque, BMW i3, Mini Cooper Hatch, Porsche Taycan a Mercedes Benz – A.  

Kožený interiér Banbü pro Teslu S Plaid byl vyroben z recyklovatelného bambusu a podle výrobce je „máslově hnědý jako jehněčí kůže, odolný proti poškrábání, vodě a skvrnám.“ Podle tiskové zprávy Tesly je model na zakázku dílem tunnigového oddělení automobilky Unplugged Performance, elektromobil s interiérem z bambusu v hodnotě 30 000 dolarů, bude součástí výstavy Petersen Automotive Museum.  Unikátní kousek se posléze stane objektem losování, výtěžek půjde na konto muzea. 

Další články