Supercar Blondie představila Rolls – Royce Phantom 6 x 6

Když přišli stoupenci hardcore úprav aut s arktickou verzí Cullinanu, skřípali nejspíše pravověrní fanoušci značky zuby. Je proto otázka, jak rozchodí proměnu modelu Phantom, který dostal třetí nápravu a zařadil se tak do kategorie 6 x 6.

Právě tuto doposud nevídanou variantu prezentovala před časem na YouTube influencerka známá jako Supercar Blondie, vlastním jménem Alexandra Mary Hirschi. Monstrum o šesti kolech vyrobil francouzský producent speciálních vozů Danton Alexander provozující společnost s názvem Danton Arts Kustoms, přičemž jako základ posloužil Rolls – Royce Phantom z roku 2004.

Nejdříve byly za účelem rozšíření vozu uříznuty zadní dveře a Phantom byl prodloužen o podvozek BMW 7 z roku 2005, ze stejného vozu byla použita zadní náprava. Čtyřiadvacetipalcové pneumatiky dodala společnost Forgiato, ještě předtím ovšem musely být vyrobeny odpovídající masivní podběhy. Matně černý exteriér Rolls – Royce Phantom 6 x 6 kontrastuje se žlutými světly a mlhovkami. Doposud nevídaný rolls je vybaven mohutným střešním nosičem, který pojme veškeré příslušenství nezbytné k sebenáročnější adrenalinové tour.

V případě interiéru nedošlo ke změnám, převládá oranžová kůže, střed volantu je potažen kůží z krokodýla. Stejná jako v případě originálu zůstala i pohonná jednotka, o pohyb se stará 6,7 litrový motor V12 o výkonu 453 koní. Mimochodem, v souvislosti s Dantonem Alexandrem se hovoří o dalším tradičně neobvyklém počinu, ve hře by mělo být SUV Lamborghini Urus.

Další články