Sebastian Vettel prodává sbírku svých supersportů

Známý pilot F1, který slavil v letech 2010 – 2013 v barvách Red Bull titul mistra světa, ukončil po šesti víceméně spíše rozpačitých sezonách své působení ve Ferrari, když značku se vzpínajícím se koníkem na kapotě vyměnil za Aston Martin. Zároveň s novým působištěm začal vyklízet garáž.

Jak informuje server www.robbreport.com, přestože byly vztahy mezi pilotem a vedením Ferrari prezentovány jako vysoce korektní, zbavuje se bývalý vládce F1 symbolicky právě super sportů z Maranella. Nového majitele tak mají, případně budou mít takové skvosty, jakými jsou bezesporu LaFerrari z roku 2016 - jedná se o hybrid o síle neskutečných 950 koní, či Ferrari Enzo (2004), které se těší z certifikace „Red Book Classiche.“ Stěhování se pak nevyhnulo ani ikonickému Ferrari F50 z roku 1996, které má najeto pouhých 4 300 mil. 

Kromě červených vozů se movití stoupenci značky mohou zapojit do boje o černé Ferrari 458 Speciale (2015) a o pět let starou žlutou raketu F12 tdf, přičemž druhé uvedené vozidlo doposud urazilo necelých 1 000 mil! 

Ani vyznavači rychlé jízdy preferující před italštinou němčinu, nepřijdou zkrátka. Na prodej jsou totiž dvě „kupátka“ Mercedes - AMG. Prvním z nich je SL65 AMG „Black Series“ z roku 2009, druhým o rok mladší SLS AMG Gullwing. Kromě toho v nabídce nechybí ani zástupce Bavorska v podobě BMW Z8 Roadster (2008).  

Další články