Rolls – Royce a Hermes vyrobili Phantom na míru

Japonský miliardář Yusaku Maezawa nepatří do kategorie notoricky známých boháčů, poprvé se do povědomí širší veřejnosti zapsal v roce 2018, kdy se stal v rámci plánované mise Elona Muska Space X prvním adeptem na let do vesmíru z kategorie turistů. 

Zatímco čeká na let a možná hledá další členy posádky, si pan Muezawa pořídil letadlo a zároveň začal dumat o automobilu, kterým by se dopravil na letiště. Jeho volba padla na Rolls-Royce Phantom - nesmířil se ovšem se základní verzí, takže britská automobilka nakonec oslovila ve snaze splnit veškeré tužby movitého klienta luxusní módní dům Hermes. 

„Brali jsme to jako výzvu, konečná verze je výsledkem spolupráce mezi oběma uznávanými brandy, jak Rolls-Royce, tak Hermes přitom dodali své nejlepší specialisty,“ konstatoval Torsten Müller –  Ötvös pozice generálního ředitele Rolls – Royce Motor Cars.

Co se barvy týká, zvítězil specifický odstín zelené barvy, který dokonale ladí jak s barvou privátního letadla japonského miliardáře, tak s jeho unikátní sbírkou staré japonské keramiky. „Jedinečný Phantom představuje fúzi mezi Východem a Západem, starým a novým,“ pravil šéf designér společnosti Rolls – Royce Bespoke Collective Michael Bryden. „Jednalo se o skvělou spolupráci, hodně jsme se toho od sebe navzájem naučili. Je vždy potěšením, když klient přijde s jasnou a nápaditou vizí a nám se podaří jeho vizi dokonale realizovat.“ 

Veškerý interiér, včetně středové konzole s chladičem šampaňského je potažen luxusní kůží Hermés Enea Green, přičemž specificky zelená barva dokonale ladí s koberečky z ovčí vlny v barvě Seashell White. Stejně tak je tomu v případě kombinace s luxusní perforovanou dýhou. 

Cenu v tomto případě zúčastněné strany z pochopitelných důvodů tají, cena standardní verze Rolls – Royce Phantom se pohybuje kolem 11,5 milionu korun. 

Další články