Raketa G od Brabusu startuje na 570 000 USD

Když loni v listopadu představil Mercedes své „géčko“ Brabus 800 Adventure XLP, psali i znalci cosi ve smyslu, že dokonalosti bylo dosaženo. Před časem ovšem spatřil světlo světa Brabus 900 Rocket Edition a všechno je najednou jinak.

Přitom stejně, jako tomu bylo v případě předchůdce, je Rocket vybaven 4,5 litrovým motorem V8 AMG o síle 900 koní a devítistupňovou automatickou převodovkou. Z 0 na 100 km/h vůz zrychlí za 3,7 sekundy, omezovač hlídá maximální rychlost 236 km/h. Oba údaje platí v souvislosti s využitím sportovního režimu, v případě snahy omezit pochopitelnou žíznivost motoru na přijatelnější míru, je radno použít režim „Coming Home.“ 

Raketa zaujme na první pohled celokarbonovým předním spoilerem, přičemž uhlíkovým vláknem se v tomto případě rozhodně nešetřilo. Impozantně pak působí 24palcová kovaná kola z produkce Brambus. Interiéru vévodí luxusní černá kůže s červeným prošíváním a repro soustava v barvě Rocket Red. Opět nechybí karbon, hliníkové pedály dodávají sportovní nádech.

V případě touhy po jednom z pětadvaceti vozů Brabus Rocket 900 G-Wagens, je nutno počítat s nemalou investicí, cena totiž začíná na 570 000 USD. Pokud se snad někomu zdá být cenovka nízká, dva roky starý Brabus Reveals V12 startoval na 600 000 USD.   

Další články