Porsche a Boeing spolupracují na třetí dimenzi cestování!

Podle dostupných informací se sice hmatatelného výsledku nedočkáme hned, neboť  podle interní studie Porsche z roku 2018 počítá značka s „městskou leteckou mobilitou“ nejdříve v roce 2025, vzhledem k síle obou subjektů ale poutá projekt pozornost již dnes.

Přitom automobilový a letecký gigant se nachází v rozdílných situacích. Zatímco Porsche vzkvétá, propadl se Boeing ve druhém čtvrtletí do ztráty tří miliard dolarů. Navíc kvůli „uzemněným“ letounům 737 MAX pak nejspíše ztratí postavení největšího výrobce letadel.

Jak se oba giganti shodli ve společném prohlášení, cílem úsilí obou značek bude cosi mezi autem a letadlem z kategorie „vertikálních vzletových a přibližovacích“. Konečným produktem by měl být futuristický mini-jet. Na vývoji prototypu se pak bude vedle Porsche a Boeingu podílet značka Aurora Flight Sciences.

Jak se uvádí v této souvislosti, Boeing na počátku letošního roku představil s úspěchem prostřednictvím zkušebního letu letící vozidlo PAV. Proto se spekuluje, zdali projekt Boeingu a Porsche naváže na PAV, nebo zdali se bude jednat o projekt zcela samostatný. 

„Porsche vyvíjí dlouhodobě snahu rozšířit pole působnosti mimo oblast výroby sportovních vozů a stane se jednou z předních značek prémiové mobility“,  uvedl marketingový manažer Porsche Detlev von Platen s tím, že pod pojmem prémiová mobilita rovná se kvalita charakteristická pro značku. „Z dlouhodobého hlediska by se mohlo jednat o přechod do třetí dimenze cestování“. 

Další články