Nejbezpečnější letecké společnosti

Létání je součástí moderního životního stylu. Letadly se cestuje za prací i zábavou, denně se tak přepraví téměř 10 milionů pasažérů. Přestože se jedná o nejbezpečnější způsob přepravy, u části cestujících existují i obavy. Pokud patříte mezi ně, pak se před příštím letem můžete inspirovat přehledem nejbezpečnějších leteckých společností.

Každým rokem připravuje společnost AirlineRatings přehled těch nejbezpečnějších leteckých společností, při kterém vychází z rozsáhlého šetření. Mezi sledované faktory patří zejména výsledky auditů správních orgánů, záznamy o nehodách a vážných incidentech, stáří letadlového parku, finanční situace provozovatelů letadel, jakož i výcviku pilotů a způsob řešení mimořádných situací a provozních incidentů.

Po loňském roce, kdy nebylo možné jmenovat jednoznačného vítěze, obsadil první místo opět (jako v letech 2014 – 2017) australský národní přepravce Quantas, následovaný další leteckou společností od protinožců, Air New Zealand.

  • TOP 20 nejbezpečnějších leteckých přepravců pro rok 2020: Quantas, Air New Zealand, EVA Air, Etihad, Qatar Airways, Singapore Airlines, Emirates, Alaska Airlines, Cathay Pacific Airways, Virgin Australia, Hawaiian Airlines, Virgin Atlantic Airlines, TAP Portugal, SAS, Royal Jordanian, Swiss, Finnair, Lufthansa, Aer Lingus a KLM.

Oproti předchozím letům se tak do nejbezpečnější dvacítky nevešly British Airways, ANA, American Airlines a United, Japan Airlines či Delta. Není to tím, že by jejich letadla padala, ale kombinací stáří letadel (např. u British Airways je průměrné stáří 13,8 roku) a počtu incidentů, které neohrožovaly na životech, ale bylo jich příliš mnoho.

  • V samostatném hodnocení pak mezi 10 nejbezpečnějších nízkonákladových společností patří tyto (řazeno na rozdíl od předchozího seznamu abecedně): Air Arabia, Flybe, Frontier, HK Express, IndiGo, Jetblue, Volaris, Vueling, Westjet, Wizz.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 4.1.2020

Quantas Air New Zealand EVA Air Etihad Qatar Airways

Další články