Plně elektrické Volvo EX90

Plně elektrické SUV s označením EX90, vlajkový model značky Volvo, který by mělo navázat na popularitu modelů XC90, začal sjíždět z výrobní linky v závodě poblíž Charlestonu v Jižní Karolíně. První dodávky zákazníkům jsou naplánovány na druhou polovinu tohoto roku.

„Plně elektrické Volvo EX90 je začátkem nové éry pro Volvo Cars – éry bezpečnosti, udržitelnosti a technologií zaměřených na člověka,“ prohlásil generální ředitel Volvo Cars Jim Rowan. „EX90 je s velkou péčí vyráběno v USA a odráží náš dlouhodobý závazek vůči našim lidem v Jižní Karolíně a širšímu americkému trhu.“

EX90

Model EX90 je postaven na nové generaci naší plně elektrické platformy a nabídne dojezd na jedno nabití až 600 km. Je navržen podle prohlášení značky tak, aby byl dosud nejbezpečnějším vozem Volvo a disponuje proto nejmodernějšími technologiemi pasivní i aktivní bezpečnosti a softwarem, který využívá údajů z široké škály senzorů.

V duchu skandinávských designových principů nabízí EX90 vyvážené proporce, které optimalizují nejen estetiku tvarů, ale také bezpečnost a provozní efektivitu vozu. Díky plně sedmimístné konfiguraci je EX90 ideálním společníkem pro celou rodinu, nabízejícím velký vnitřní prostor, všestrannost a komfort.

Model EX90 je vybaven výkonným výpočetním jádrem využívajícím potenciál umělé inteligence (AI). Vozy jsou stále propojeny, přičemž průběžně shromažďují a přijímají data v reálném čase a mohou být neustále vylepšovány prostřednictvím aktualizací přes vzdálený přístup.

Výroba v Jižní Karolíně

První výrobní závod Volvo Cars ve Spojených státech byl otevřen v létě roku 2018 nedaleko Charlestonu, jednoho z nejstarších a nejvýznamnějších měst v zemi. Dnes vyrábí jihokarolínská továrna modely EX90 a sedan S60. Výrobní kapacita je až 150 000 vozů ročně.

V posledních letech v závodu v Jižní Karolíně proběhly významné investice. Rozšířena a modernizována byly karosárna s lakovnou, přibyla výrobní linka na trakční baterie, To by mělo zabezpečit poptávku po nových vozech, které v USA nabízí 281 prodejců ve 47 státech.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 6.6.2024

Volvo XC90 EX90

Další články