Nejdražší limuzínou je Rolls – Royce brunejského sultána

Jedna z nejbohatších celebrit na poli showbusinessu Oprah Winfrey moudře konstatovala, že v limuzíně se sice touží svézt spousta lidí, důležité je ovšem mít po boku někoho, kdo pojede autobusem. Na druhou stranu, i přes konkurenci supersportů jsou limuzíny ztělesněním luxusu a blahobytu. Tomu odpovídají i ceny.

Brunejský sultán má čisté jmění v hodnotě 30 miliard dolarů a sbírku čítající 7000 aut. V případě své nejoblíbenější limuzíny vsadil na klasiku, podle britského listu Daily Mail pověřil odborníky úpravou vozu Rolls - Royce Silver Spur II. z roku 1990. Vzhledem k majetkovým poměrům majitele sultanátu je celá limuzína v hodnotě 14 milionů dolarů potažena čtyřiadvaceti karátovým zlatem.

Druhé místo bere limuzína Batmobil za 4,2 milionů dolarů, která účinkovala ve filmech o Batmanovi, režiséra Tima Burtona. Je otázkou, jak moc anonymní majitel limuzínu s motorem V8 z roku 2012 využívá, neboť netopýří křídla či raketomet poutají nežádoucí pozornost.  

Na třetím místě je opět produkt slavné anglické automobilky, Rolls – Rolls Phantom má cenovku 3,8 milionu dolarů. Mezi slavné uživatele patřil i člen legendárních The Beatles John Lennon, jehož stejný vůz z roku 1965 se vydražil o dvacet let později, tedy pět let po jeho předčasném skonu, za 3 006 385 dolarů, což se tehdy rovnalo desetinásobku pořizovací ceny. Kouzlu limuzíny s motorem V12 o výkonu 563 koní propadly i Kylie Jenner, Jennifer Lopez či Kim Kardashian.

Další články