Nejdražší Lamborghini na světě stojí 12,5 milionu USD

Je všeobecně známo, že boháči v Kataru na nějaký ten dolar nehledí. Ostatně, francouzský fotbalový klub v katarském vlastnictví Paris St - Germain si pořídil za roční plat 21 milionů liber (cca 630 milionů korun) argentinského míčového kouzelníka Lionela Messiho. Na druhou stranu, čeho je mnoho, toho je příliš.

Zmiňovaným vozem je Lamborghini Aventador SVJ Roadster, jehož běžná cena je 574 000 dolarů. Super sport je osazen 6,5 litrovým motorem V12 o síle 759 koní, z 0 na 100 km/h zrychlí do tří sekund, maximální rychlost cca 350 km/h. Za astronomickou cenou, za kterou lze pořídit například dvě Bugatti Divos, ovšem nestojí nezpochybnitelné kvality stroje, ale registrační značka v hodnotě 10 milionů euro, což se v přepočtu rovná cca 12 milionům dolarů. Cena za značku se tak rovná přibližně dvaceti novým vozům.

Zatímco ovšem šejkové a členové královských blízkovýchodních rodin své investice realizované na základě pohádkového bohatství nikterak netají, například v roce 2008 se objevily informace o tom, že si Saeed Al Khouri, obchodník z Abú Dhabí, pořídil za 14 milionů dolarů registrační značku s číslem „1“, v tomto případě se snažil být vlastník skryt. Lamborghini s katarskou registrací a „espézetkou“ „123,“ ovšem zaregistroval v Monaku youtuber jménem Fipeux, který se vydal po horké stopě a zjistil, že značka byla vydražena neznámým zájemcem za zmiňovanou částku, která dělá z vozu historicky nejdražší Lamborghini. Druhý nejdražší vůz býčí značky Lamborghini Veneno Roadster pak vyjde na 8,3 milionu dolarů. 

Další články