Na prodej Volvo V70, cena 20 milionů dolarů

Jakkoli vypadá titulek na první pohled šíleně, zakládá se víceméně na pravdě. Navíc nutno dodat, že se jedná o Volvo V70 z kategorie docela hodně ojetých a majitel se ani nenamáhal protáhnout jinak za všech okolností poctivého pracanta myčkou.

Za astronomickou cenou je ovšem nutno hledat nikoli kvality vozidla, ani osobu majitele v podobě nové celebrity. Důvod je pro drtivou většinu populace nepochopitelný, leč zároveň velmi jednoduchý. Volvo V70 má totiž exkluzivní a zcela nedostupnou značku NEW YORK - Empire State jinak postrádající jakákoli čísla. Podle platné americké legislativy je značka přenosná a lze ji umístit na většinu vozidel. „Někdy v 70. letech kupoval táta auto a já mu poradil, aby si jako obyvatel New Yorku zažádal o značku s názvem města. Říkal jsem si, že je to zvláštní, ale s jejím přidělením nebyl problém. Byla použita na několika vozidlech, ale nikdy by mě nenapadlo, že bude mít takovou cenu,“ konstatoval současný majitel vozu. Média pak v souvislosti se značkou píšou o významné součásti historie New Yorku a konstatují, že v obchodech se suvenýry lze značku běžně pořídit. Originál je ovšem originál. 

V případě prodeje se ojeté Volvo, které dle názoru odborníků s „pětiválcem nezlobí, ale odborníky potřebuje,“ stane suverénně nejdražším autem na světě. Aktuálnímu žebříčku totiž vévodí Pagani Zonda HP Barchetta za 17,5 milionu dolarů.  A ještě zůstane místo na Ferrari F60 America, v hodnotě 2,5 milionu dolarů. 

Další články