Prezident Francie kmotrem nejluxusnější lodi světa

V sobotu 3. června vyrazil nový francouzský prezident Emmanuel Macron do známého přístavu Le Havre. Stalo se tak nikoli za účelem politických jednání, ale křtu lodi MSC Meraviglia, nejluxusnějšího výletního plavidla nové generace.

Stavitelé super lodi v docích Saint Nazaire si dali záležet na tom, aby jejich konečný produkt plnil přání i těch nejnáročnějších zákazníků. Za začátku cesty je nezbytné stáhnout si do mobilu speciální aplikaci, s jejíž pomocí se na lodi s šestnácti palubami neztratíte. Na horní palubě se pak nachází vskutku velkoryse pojatý bazén. Vybrat si můžete z deseti různých druhů kabin, včetně těch nejluxusnějších. Na ústřední promenádě jsou butiky více, než tří stovek špičkových světových značek, nabízejících mimo standard rovněž přes dvě stovky produktů vytvořených pouze pro MSC Meraviglia. K tomu bezpočet kaváren. Nudit se nebudou ani děti, neboť  tři zóny jsou proměněny v menší Legoland, nechybí různá sportoviště a simulátory. A pokud máte hlad, na lodi najdete přes dvacet restaurací a barů, včetně pravého amerického steakhouse či japonského sushi baru.

První plavba MSC Meraviglie do italského Janova se uskuteční ještě v průběhu tohoto měsíce. O 5714 pasažérů se bude starat přes 2000 členů posádky. Navzdory hmotnosti zvládne loď rychlost až 22 uzlů, což se rovná cca 40 km za hodinu. Plavit se může v kterémkoli ročním období. Loď  je rozměrově koncipována  tak, aby zakotvila ve všech světových přístavech pro výletní lodě.    

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 7.6.2017

MSC Meraviglia

Další články