Miliardář koupil plastiku kabelky Birkin za 678 000 USD!

Stalo se tak vcelku pochopitelně u příležitosti svátku svatého Valentýna - nejspíše až po uši zamilovaný muž z londýnské Chelsea si sošku objednal od Debbie Wingham, která má s podobnými, na první pohled šílenými zakázkami, nemálo zkušeností. Loni například vyrobila neznámému švýcarskému klientovi adventní kalendář za 9,17 milionu euro, což se v přepočtu rovná cca 233 milionů korun.

Módní redaktorka listu Miami Standard v této souvislosti spekulovala nad tím, zdali má partnerka utajeného boháče plnou skříň kabelek Birkin, nebo se prostě jejímu milenci nechtělo čekat, až na jeho lásku dojde řada. Případně se může jednat o dobrého počtáře, neboť  birkinka Sac Bijou Birkin s 2 917 diamanty by ho vyšla na dva miliony dolarů.

Každopádně plastika vyrobená ze skelných vláken a platiny je poseta 8 000 diamanty, uprostřed se nachází tříkarátový smaragd ve tvaru srdce. Diamanty pokrývají rovněž držadla tašky. A protože Debie Wingham udělá pro klienta za patřičný honorář úplně všechno, přizvala oborníka na NFT, neboli nezaměnitelný token, který vytvořil The Drip Bag v hodnotě cca 300 000 dolarů.

Jak poznamenal v souvislosti s neobvyklým darem vlivný britský list Daily Mail, je otázkou, zdali se v případě plastiky kabelky nejedná o dárek z kategorie testujících povahové rysy obdarované. Debbie Wingham toho totiž umí mnohem více. Za milion dolarů například zvládne vyrobit odlitek zlaté kabelky Birkin z 3D předlohy. A pokud snad vztah dospěje až ke svatbě, zařídí ve stejné hodnotě luxusní dort.    

...celý článek na www.dailymail.co.uk

Další články