Mercedes – Maybach GLS 600 v úpravě Brabus

Je známo, že německý úpravce vozů Brabus razí teorii uvedenou do praxe, podle které není nic tak dobré, aby to nemohlo být ještě lepší. V titulku uvedené SUV není v tomto případě výjimkou potvrzující pravidlo.

Přitom již standardní verze Mercedes – Maybach GLS 600 4Matic vzbuzuje patřičný a oprávněný respekt. Twin turbo agregát V8 je spojen s devítistupňovou automatickou převodovkou, která přenáší na všechna čtyři kola sílu 550 koní při točivém momentu 538 ft lb. Brabus ale zatoužil po ještě větší síle, zvýšil zdvihový objem na 4,5 litrů a posílil turbodmychadla. Výsledkem snažení je Brabus Rocket 900 V8 produkující mimořádně působivých 900 koní, maximální točivý moment je vzhledem k ochraně motoru omezen na 775 fl lb.

Díky úpravám disponuje robustní SUV špičkovými daty. Z 0 na 96 km/h zrychlí za 4,2 sekundy, maximální rychlost cca 320 km/h.  Čísla se tak v tomto případě blíží sporťáku Mercedes – AMG GT, který dosahuje ve stejných disciplínách přes mnohem nižší hmotnost výkonů 3,8 sekundy a 310 km/h. Na podstatně vylepšeném fungování se podílí upravené sání, palivový systém a nový výfuk z nerezové oceli s aktivně řízenými ventily. Vzduchové odpružení Brambus Airmatic snižuje světlou výšku a má nemalý podíl na zlepšení jízdní dynamiky.

Přestože změny exteriéru a interiéru nejsou tak razantní, jako je tomu v případě pohonné jednotky, ani v tomto případě Brabus nešetřil.  Přibylo lemujících uhlíkových vláken, nové blatníky a zadní difuzor výrazně vylepšily aerodynamiku. Co se interiéru týká, budoucí zákazník má možnost spolupráce s výrobcem a nelze pochybovat, že tomu tak bude k oboustranné spokojenosti. 

Další články