Lister Stealth za 145 000 USD = nejrychlejší SUV na světě

Určitě se shodneme na tom, že Jaguar F-Pace, zvláště pak model SVR s výkonem 550 koní, nepatří zrovna mezi automobily, jejichž slabinou je výkon. Na druhou stranu, nic není tak silného, aby to nemohlo být, po vynaložení patřičného úsilí, ještě silnější.

Tohoto pravidla se držela i britská automobilka Lister Cars, v polovině 50. let minulého století slavný a úspěšný závodní tým, když se rozhodla pro úpravu již zmiňovaného F-Pace. Výsledkem je Lister Stealth, neboli SUV s výkonem 666 koní a točivým momentem 650 IB – ft.

Základ vozidla tvoří řádně upravený standardní 5,0 litrový agregát V8 modelu F – Pace, velké pozornosti se dostalo především turbodmychadlu, mezichladičům a vzduchovým filtrům. Díky úpravám zrychlí Lister Stealth z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy. Maximální rychlost 322 km/h pak činí z vozu nejrychlejší SUV na světě, čemuž odpovídá i kvalita brzd.

Součástí vozu jsou 23-ti palcová kola z produkce společnosti Vossen vyžadující rozšíření podběhů. Přední karbonový nárazník obsahuje větrací průduchy, mřížka byla vyzdobena zeleným rámečkem. Součástí velkoryse pojatého interiéru je černý koberec Bridge of Weir Nappa, přičemž na výběr je 36 různých barevných variant. Lister Stealt bude vyroben v limitované edici 100 kusů, čemuž odpovídá i cena, která je o 63 250 dolarů vyšší, než je cena Jaguar F – Pace SVR. Inu, každá, v tomto případě hodně rychlá legrace, něco stojí.

Další články