Legendární konstruktér hájí čest spalovacích motorů

Jméno konstruktéra Gordona Murraye se zapsalo nesmazatelně do historie motorismu především díky monopostům F1 Brabham a McLaren, Australan je pak rovněž autorem vozu Mercedes-Benz SLR McLaren.

Hypercar, který má být uvedený na trh v roce 2022 má zatím pracovní název T.50, přičemž pod číslovkou se skrývá počet let působení konstruktéra v motoristickém sportu. Jeho prostřednictvím pak hodlá Murray vzkázat světu, že přes nástup hybridů a elektromobilů, nehodlá starý dobrý spalovací motor vyklidit jen tak pozice. Na základě snímků, které unikly do médií, zaujme především zadní část vozidla, jejíž součástí jsou kromě obrovitých výfuků rovněž dva spoilery poskytující šest různých aerodynamických režimů.

Hypercar z tvůrčí dílny Gordon Murray Automotive´s T.50 má sice navázat na kultovní Mercedes – Benz SLR McLaren, na první pohled ovšem prozrazuje slabost konstruktéra pro monopost F1 Brabham BT46. T.50 bude osazen 3,9 litrovým motorem V12 Cosworth o síle 650 koní, o řazení se postará šestistupňová manuální (!!!) převodovka. Jak se nechal v této souvislosti konstruktér slyšet, osloví jeho vůz především řidiče, kteří preferují um a vlastní schopnosti před počítači, či snad dokonce autonomním řízením. 

Zároveň se ovšem bude muset jednat o řidiče z kategorie movitých. T.50 bude totiž vyroben v limitované edici stovky silničních a pětadvaceti okruhových vozů. Tomu bude odpovídat i cena 2,5 milionu dolarů. 

Další články