Land Rover spojil síly s Corvette a vyrazil do Himálají

Přestože spolu mají legendární terénní vozidlo a slavný super sport na první pohled opravdu pramálo společného, je realita taková, že pokud se chce a existuje dobrá vůle, není nic nemožné. V konečném důsledku pak může Corvette zdolávat himálajské velikány. 

Poslední věta je lehce nadnesená, nicméně před nedávnem spatřila světlo světa zajímavá novinka a rozhodně se nemusí jednat o jediný exemplář. Stačí osadit terénní speciál Land Rover Defender Himalaya Specter 110 Crew Cab benzínovým agregátem V8. Původní dieselový čtyřválec je tak vyměněn za 6,3 litrový motor V8 LS3 Corvette o síle 525 koní. Klasickou manuální převodovku nahradil šestistupňový automat pohánějící všechna čtyři kola. Výrobce si nepochybně věří, neboť přes skutečnost, že nový stroj bude zápolit s těžkými horskými terény, nabízí dvouletou záruku na motor, případně ujetí 24 000 mil, tedy cca 40 000 kilometrů.

„Himálajský“ Land Rover s motorem Corvette se může pyšnit luxusním interiérem z černé kůže, kterou je potažen rovněž volant. Převládajícím materiálem jsou uhlíková vlákna. Řidič má k dispozici dotykovou obrazovku, včetně Apple CarPlay. Během jízdy tak může využívat navigaci, poslouchat hudbu, telefonovat, posílat a přijímat zprávy. 

Nešetřilo se ani na exteriéru, součástí základní výbavy jsou 37mi palcové pneumatiky Toyo Open Country, 18ti palcová kola Sawtooth Alloy lesklé černé barvy. Cenu výrobce neuvádí, standardní verze se pohybuje v rozmezí od 115 000 dolarů do 165 000 USD. 

Další články