Land Rover Defender V8 Bond Bond Edition „No Time to Die“

Zdá se, že po několika odložených premiérách se na konci září dočká i nejslavnější filmový agent světa James Bond. S premiérou posledního příběhu agenta 007 v hlavní roli s Danielem Craigem je spojena řada doprovodných akcí.

Jednou z nich je představení nového terénního vozu Land Rover Defender V8 Bond Edition. Jedná se o pochopitelný a očekávaný krok, neboť  i přes nezpochybnitelné postavení Aston Martin se součástí příběhů nezničitelného Jamese stávají ve stále větší míře off roady.  Jak pravil v této souvislosti ředitel značky Fimbar McFall, je „Land Rover Defender V8 Bond Edition exkluzivní verzí nejsilnějšího sériově vyráběného vozidla v historii značky a jedná se o jedinečnou oslavu osmatřiceti let spojení Land Roveru a Jamese Bonda.“

Bondův off road je oděn do černého obleku, součástí balíčku jsou dvaadvacetipalcová černá kola Luna, pochopitelně nechybí označení Defender 007. Pod kapotou je skryt pětilitrový motor V8 o působivém výkonu 518 koní. O přenos síly na terén se stará osmistupňová automatická převodovka. Maximální rychlost 149 mph (240 km/h) zrychlení z 0 na 60 mph (96,5 km/h) za 5,1 sekundy.  

I v tomto případě platí, že každá legrace něco stojí. Zatímco cena standardního modelu je 100 000 dolarů, Bondova verze vyjde na 114 600 USD. Nicméně, vzhledem k faktu, že výrobce plánuje limitovanou edici 300 kusů, je prodejní úspěch předem zaručen.  

Další články