Lamborghini přichází s motokárou za 1 500 dolarů

Jak zní jedno životem ověřené rčení, kdo si hraje nezlobí. Také za tímto účelem spojili své síly tradiční výrobce super sportů s čínským technologickým gigantem Xiaomi. Výsledkem spolupráce je působivý dárek pro adolescenta, který ovšem potěší i minimálně jednoho z rodičů.

Byť  automobilka Lamborghini proslula jednoznačně výrobou hodně rychlých sporťáků, v tomto případě přichází s působivě žlutou motokárou s názvem Xiaomi Ninebot x Lamborghini GoKart Pro. Server Maxim.com, přitom poukazuje na hodně muziky za takřka směšný peníz, když cenu  motokáry 1 500 dolarů, přirovnává k nákladům nezbytným k pořízení hodinek Roger Dubois Lamborghini za 47 000 dolarů. Přitom motokára nabízí ve srovnání s hodinkami mnohem více zábavy a adrenalinu, navíc stála malá vozítka na začátku mnoha mimořádných kariér největších hvězd motoristického sportu. Za všechny jmenujme Ayrtona Senu, Michaela Schumachera či Lewise Hamiltona.

Motokára Lamborghini disponuje baterií 432 Wh/kg, která pohání vzduchem chlazený elektrický motor uložený uprostřed motokáry. Na jedno dobití ujede 15 mil, maximální rychlost 25 mph, přičemž jedna mph rovná se 1,609 km/h. Rozložení hmotnosti 40:60. Točivý moment zadních kol lze přitom nastavit v závislosti na hmotnosti pilota prostřednictvím aplikace smartphone.

Jinak, vůbec nejdražší motokárou je od roku 2017 produkt kanadské firmy Daymak. Motokára C5 Blast stojí 80 959 dolarů a díky dvanácti bateriím 5000 mAh, zrychlí z 0 na 96,5 km/h za 1,5 sekundy, což je o sekundu rychleji, než Bugatti Veyron.     

Další články