Lamborghini hodlá hájit staré a dobré časy

A činí takto tradičním způsobem. V čase, kdy největší světové automobilky silně omezují vývoj spalovacích motorů a věnují své peníze a úsilí elektromotorům, oznámil Zuřící býk, jak bývá Lamborghini občas nazýváno, letošní uvedení hned dvou modelů osazených agregáty V - 12.

Automobilka tímto vyjádřením znovu odvrátila mnohými předpokládaný konec legendárního atmosférického vidlicového dvanáctiválce, který měl být nahrazen dvěma turby přeplňovanou V- 8 z produkce Audi v kombinaci s hybridním systémem. 

Původní výrobce traktorů ostatně nemá důvod ke změnám, neboť  loňský rok se přes Covid-19 ukázal z prodejního hlediska jako historicky druhý nejúspěšnější. Je pochopitelné, že kusá informace o tom, že lambo pošle do světa během letošního roku hned dva dvanáctiválce, vyvolala nejen mezi fanoušky značky pochopitelný zájem. Jak naznačuje specializovaný server Motor1.com, jedno z vozidel by mohlo navazovat na hybridní hyper sport Lamborghini Sián s kombinovaným výkonem 819 koní. V případě druhého stroje by se mohlo jednat o podstatně vylepšenou verzi Aventador SVJ, jehož standardní dvanáctiválec o objemu 6,5 litru dosáhl díky novému titanovému výfuku a dalším vylepšením síly 770 koní a hmotnosti 1,98 kg na koně.

Zatímco nad dvěma možnými letošními V - 12 se spekuluje, premiéra Huracán STO je jistá. Super sport bude osazen speciálně vyladěným motorem V – 10, pod kapotou tak bude skryto 640 koní. Na trhu by se měl Huracán STO objevit na konci letošního jara, cena začíná na 327 838 USD.  

Další články