Koenigsegg Gemera: Proklatě silné rodinné auto

Až doposud se rychlá auta dělila na kategorie super sport a hypercar. Švédský výrobce se rozhodl pro novou kategorii s názvem Mega – GT.

Nový Koenigsegg Gemera totiž v první řadě splňuje veškerá kritéria pro rodinnou limuzínu. Má čtyři vyhřívaná sedadla pro dospělé, stejný počet držáků teplých a studených nápojů. K tomu dvě zabudované nabíječky telefonů, systém Apple Car Play, Wi-Fi, 11 reproduktorů, vnější a vnitřní kameru a pohon 4 x 4. Něco jako Bentley nebo třeba Maybach, chtělo by se říct.

Tímto jsme skončili s „mega“ a na řadě je „GT“. Popisovaný vůz je totiž osazený trojicí elektrických motorů (po jednom na zadním kole, třetí je umístěn na klikové hřídeli) o celkové síle 1100 koní. O zbylých 600 se postará twin turbo dvoulitrový tříválec. Takřka shodná platforma se silnějším motorem byla svého času využita v případě modelu Koenigsegg Regera.

Podle výrobce zvládne Gemera zrychlit z 0 na 62 mil/h (cca 100 km/h) za 1,9 sekundy. Hbitější čtyřmístný vůz neexistuje, nechytají se ani vozy kategorie hypercar. Maximální rychlost plně naloženého stroje je 250 km/h. Dost dobré na auto, které je podle výrobce určeno pro „rodinné výlety na veřejných komunikacích a vynikne především v jízdách na dlouhé vzdálenosti.“ 

Startovací cena nejrychlejšího čtyřmístného vozu planety je 1,7 milionu dolarů, plná výbava vyjde na dalších 300 000 USD.  

Další články