Jeff Bezos bude mít plachetnici za 500 milionů dolarů

Přestože majitel společnosti Amazone přišel v souboji s Elonem Muskem o titul nejbohatšího muže planety, díky majetku v hodnotě cca 196 miliard dolarů finančně rozhodně nestrádá. A tak se rozhodl udělat si radost. 

Obří plavidlo o délce cca 140 metrů má poněkud neobvyklý název Y721, k tomu tři stěžně, černý trup a jedná se o největší plachetnici na světě. Poprvé byla spatřena a zdokumentovaná v loděnici Zwijndrecht v západním Nizozemsku, mimořádné pozornosti se těší především tři obrovské paluby. 

Vyšlo rovněž najevo, že Jeff Bezos pověřil stavbou jachty známou společnost Oceanco, přičemž koncept plavidla vychází z jachty Black Pearl, která je považována za jednu z největších a nejekologičtějších plachetnic světa. Média v této souvislosti hovoří a píšou o jachtě vysoké jako „velká pyramida v Gíze,“ s bazénem na jedné ze tří palub, kinem, několika salónky a prostory vhodnými jak pro relax, tak pro byznys. 

Nizozemský stavitel lodí zatím odmítá veškerou komunikaci s médii a omezil se na tiskovou zprávu, část, ze které citoval britský deník Daily Mail. “Oceanco si velmi váží soukromí a důvěry našich stávajících i potenciálních klientů, proto nekomentuje svou účast na konkrétních projektech.“ Každopádně podle dobře informovaných zdrojů má být gigantické plavidlo dokončeno na konci příštího roku a Jeff Bezos se tak stane členem elitního klubu majitelů megajachet. 

Další články