Jachta za 2,3 miliardy USD je schopná ponoru

Mít jachtu je sice hezké, jak ovšem ukazuje současný stav, její vlastnictví je nejisté. Stačí upadnout do podezření, že oligarcha nabyl své jmění s pomocí diktátorského režimu, stovky milionů dolarů se mohou rozplynout a zůstane maximálně dobrý pocit z toho, že prodej jachty poslouží k úhradě části válečných škod.

Proto, pokud ruským oligarchům zbudou peníze alespoň v řádech milionů dolarů, se jako zajímavé jeví řešení, se kterým přichází známý stavitel super jachet Migaloo. Podle tiskové zprávy společnosti je jachta schopna ponoru do hloubky 1 500 stop (457,2 metru), přičemž ve zmiňované hloubce vyvine maximální rychlost 20 uzlů (37,4 km/h), zatímco při plavbě nad hladinou může dosáhnout rychlosti až 40 uzlů (74,8 km/h). Největší super jachta a ponorka v jednom bude měřit 928 stop (282,85 metru), zmiňovaná plocha pojme mimo jiné osm VIP apartmánů, bazén nebo kinosál. Během ponoru a v průběhu plavby hluboko pod hladinou, se bude moci osazenstvo luxusního plavidla kochat sledováním podmořského světa. Nejspíše i James Bond by proto tiše záviděl.

Christian Gumpold z pozice výkonného ředitele Migaloo potvrdil během mailové korespondence s novináři renomované agentury Bloomberg, že jeho společnost pracuje na „nejdražším privátním projektu na světě.“ Je ovšem otázkou, do jaké míry bude možno vlastnictví super jachty v případě nouze utajit, neboť  vzhledem k cenovce masová výroba nehrozí.  

Další články