Jachta spoluzakladatele Google za 80 mil. USD v ohrožení

Jak vidno, v tomto případě se nejedná o luxusní plavidlo žádného z ruských, sankcemi postižených oligarchů, jejichž jachty stíhají a zabavují vcelku úspěšně vykonavatelé sankcí. O svůj skvost Dragonfly musí bojovat spoluzakladatel Google a sedmý nejbohatší muž světa Sergej Brin, jehož majetek je odhadován na 93 miliard dolarů.

Spoluzakladatel jedné z nejcennějších značek světa Google se totiž před čtyřmi lety, jak se ukazuje, neúspěšně oženil s půvabnou Nicole Shanahan. V současné době probíhá v důsledku neřešitelných rozporů rozvod a média spekulují nad tím, zdali se i v tomto případě bude na veřejnosti prát špinavé manželské prádlo. Každopádně pro právníky obou stran představuje jachta za 80 milionů dolarů kořist, které se nebudou chtít jen tak vzdát. Ani zdaleka se totiž nejedná o obyčejnou jachtu.

240 stop dlouhá (cca 80 metrů) dlouhá Dragonfly, je dílem australského výrobce SilverYachts. Exteriér navrhlo studio Espen Oeino International, zatímco interiér je dílem designéra Daniela Silverstina.  Jachta byla dodána tehdy bezpochyby šťastnému majiteli v roce 2009 a upoutala patřičnou pozornost již při své první plavbě z Perthu do Dubaje.

Plavidlo pojme do devíti apartmánů osmnáct hostů, o které se stará šestnáctičlenná posádka. Součástí lodi jsou letní kino, jacuzzi a terasa, kterou je možno proměnit v taneční parket. Velké oblibě se těší plážový klub a sauna. Klid a pohodlí zajišťují stabilizátory plavby.

Jachta Dragonfly je pak oblíbenkyní všech ekologických aktivistů. Při rychlosti 18 uzlů totiž spotřebuje na hodinu plavby pouhých 360 litrů, na jedno natankování urazí vzdálenost 4500 námořních mil. Spolu se svým majitelem se podílela v roce 2015 na záchranných operacích, poté, co Vanuatu, ostrovní stát v Oceánii, zdevastoval hurikán Pam. Posádka lodi dopravila na ostrov 62 000 kubíků sladké vody a pomohla s evakuací 250 zraněných.   

Další články