Hennessey Venom 5 Revolution Roadster má 1817 koní

Jak Luxury Guru před časem informoval, převzal první dolarový miliardář z řad sportovců Michael Jordan z rukou majitele známého amerického výrobce hyperaut, specializovaného rovněž na „zrychlení rychlých aut,“ roadster na míru v hodnotě 3,5 milionů dolarů. Poslední počin Hennessey je sice o 500 000 USD lacinější, jednoznačně však stojí za pozornost.

Supersport se střechou byl představen během Monterey Car Week. Vůz o vskutku úctyhodné síle je poháněn 6,6 litrovým motorem V8 s dvojitým přeplňování o síle 1817 koní. S výjimkou odnímatelného střešního panelu se jedná o stroj prakticky identický s verzí kupé, jediný rozdíl spočívá v odnímatelném střešním panelu. Jak ovšem výrobce zdůrazňuje, odnímatelná střecha je vyrobena z uhlíkového vlákna a váží pouhých 18 liber, tedy zhruba 8 kilogramů. Střecha potažená alcantarou je zajištěna pouhými čtyřmi rychloupínacími šrouby a dvěma západkami, přesto je 100 % garantováno setrvání na určeném místě i při mimořádných rychlostech. Hennessey  rovněž uvádí, že díky monokoku z uhlíkového vlákna nemá střecha sebemenší vliv na „tuhost“ supersportu a jeho využití na závodních okruzích.

Kryt motoru je z tvrzeného skla, čtyřikrát pevnějšího, než je tomu v případě standardu. Nechybí přední a zadní splittery, plus upravený zadní spojler. Přímo nad řidičem je umístěn „sběrač“ jehož prostřednictvím proudí po stažení střechy vzduch do motoru. Skutečné monstrum bylo vyrobeno v edici 12 kusů, která je rozebrána.    

Další články