Hennessey nacpe pod kapotu Corvette Stingray 1200 koní

Jak se nechal slyšet před časem v rozhovoru pro Autoblog viceprezident pro globální design General Motors, Australan Michael Simcoe, je Corvetta Stingray prakticky vyprodána. S pravděpodobností hraničící s jistotou můžeme říci, že několik exemplářů kultovního vozidla skončí v dílnách věhlasného úpravce vozů Hennessey.

V nevelkém městě Sealy, stát Texas, si totiž dali, věrni tradici, nesnadný úkol, v podobě vozu, jehož celý název bude znít HPE 1200 Twin Turbo C8 Corvette. Konečným výsledkem tak má být osmilitrový osmiválec poháněný twin turbem o celkové síle 1200 koní. Nejsilnější sériový vůz světa Lotus Evija má sice o 800 koní více, na druhou stranu, Stingray je Stingray. Zvláště pak, když tovární, tedy sériová verze zrychlí z 0 na 100 km/h za 2,8 sekundy, což představuje o dvě desetiny lepší čas, než je v silách doposud vlajkové lodi Corvette ZR1.

Podle veřejně dostupných informací nehodlá Hennessey rozhodně šetřit, super Stingray tak dostane rozdělovač uhlíkových vláken, zadní křídlo, brzdový systém Brembo, nastavitelné odpružení Penske. Samozřejmostí jsou nová kola a pneumatiky. V Texasu vsadili na vlasteneckou notu, na obou koncích spojleru budou proto umístěny malé americké vlajky.

„Novou C8 Corvette jsme nadšeni a máme s ní velké plány,“ uvedl zakladatel společnosti John Hennessey. „Od roku 2013 jsme upravili více než 500 kusů Corvette C7, příští rok hodláme pokračovat v nastoupeném trendu i v případě Stingray.“

Vzhledem k specifickým úpravám se bude o ceně „vytuněné“ Corvette C8 jednat individuálně. Základní verze standardního vozu bude začínat na 59 995 USD, nejdražší vyjde na 80 000 dolarů. 

Další články