Ferrari Purosangue se bude prodávat za 400 000 dolarů

Nutno však dodat, že přes na první pohled astronomickou cenu se bude ve srovnání s nejdražšími vozy kategorie SUV jednat o auto pro boháče z řad vyšší střední třídy. Zároveň je ovšem otázkou, zdali Ferrari nevytvořilo kategorii samo pro sebe?

Boss automobilky Benedetto Vigna totiž v případě prvního auta z produkce Ferrari se čtyřmi dveřmi (zadní jsou protisměrné), osazeným atmosférickým dvanáctiválcem o síle 725 koní, název SUV víceméně odmítá. Každopádně, máme-li věřit serveru jamesedition.com, v kategorii aktuálně nejdražších SUV by Ferrari Purosangue patřilo až páté místo. Nutno však dodat, že ve čtyřech níže uváděných případech se jedná o vozy upravené.

Jednoznačné prvenství patří stroji Mercedes – Benz G650 Maybach Landaulet, přičemž cena 1 151 117 dolarů odpovídá pouhým 99 vyrobeným kusům. Nejdražší SUV má motor AMG V12 o výkonu 630 koní. Nevím, co na vychytávku v podobě zadních masážních sedadel řeknou ortodoxní „géčkaři,“ ale tak už to někdy chodí.

I druhé místo patří hranatému Mercedesu – Benz, model G63 AMG Star Trooper má cenovku 675 922 dolarů. Pod designem je v tomto případě podepsán pro mnohé kýčovitý, leč úspěšný a bohatý módní návrhář Philippe Plein. Každopádně kombinace červené kůže a barvy Black Night Magno má hodně do sebe. Motor V-8 posílený o dvojici turbodmychadel dává výkon 850 koní.

Za oběma Mercedesy se umístil Rolls – Royce Cullinan za 667 000 029 dolarů, na exteriéru se výrazně podepsala německá tuningová firma Mansory. V případě zájmu o koupi, modrý kus s bílými linkami a dosavadním nájezdem 1 500 km byl naposled viděn v Dubaji.

Pomyslnou bramboru v podobě čtvrtého místa bere Lamborghini Urus v hodnotě 585 325 dolarů, a opět v tom má prsty Mansory. O muziku se stará v interiéru potaženém karbonovými vlákny Band & Olufsen.

 

Další články