Ferrari loni vydělalo na každém prodaném autě 86 369 euro

Alespoň to tvrdí specializovaný a velmi důvěryhodný server Motor 1. Jeho autoři ovšem zároveň připouštějí velké problémy celého odvětví, jakými jsou vedle Covid – 19 především zpomalení růstu v Číně, emise a nejasné vládní regulace.

Přesto mají v Maranellu důvod k radosti a víře ve šťastné zítřky. Značka se vzpínajícím se koníkem na kapotě totiž loni prodala rekordních 10 131 automobilů. A co je nejdůležitější, na každém prodaném kusu dokázala realizovat zisk, který lze označit jako astronomický. 

Podle zprávy společnosti Fiat Group World, která není součástí Fiat Chrysler Automobiles, vykázala značka Ferrari loni na každém voze marži 23,2%. Jednoduchá matematika pak vypovídá o tom, že každé prodané auto přineslo Ferrari zisk 86 369 euro. Ve srovnání s předchozím rokem si automobilka polepšila o 9,5% a navýšila čistý výnos o 3 666 miliardy euro.

O mimořádnosti marže vypovídá srovnání s německou konkurencí. Mercedes dosáhl stejného zisku po prodeji 67 vozidel. V případě VW se jedná o 56 aut, nejlépe je na tom v tomto směru BMW s 30 prodanými vozy. A to si ještě mohou v Německu gratulovat, například Ford a Nissan realizují marži jediného Ferrari po prodeji 908, respektive 928 vozů. Kdo umí, prostě umí, chtělo by se říci.   

Další články