Elvisovy tryskáče na prodej

Milovníci krále rokenrolu mají jedinečnou možnost získat hned dva tryskáče z letecké flotily Elvise Presleyeho. Dražby se ujme aukční síň Julien´s.

Přestože letadla nejsou provozuschopná a jen postávají v prostorách muzea Graceland v Tennessee, o oba stroje bude nepochybně zájem. Dražit se bude Lisa Marie, tedy Convair 880, který Elvis zakoupil 17. dubna 1975 a pojmenoval po své dceři. Tehdy za opotřebovaný stroj společnosti Delta Airlines zpěvák zaplatil 250 000 dolarů. Záhy po koupi se pustil do rozsáhlé rekonstrukce interiéru, nechal vybudovat ložnici, salón, koupelnu se zlatými kohoutky a stereo soupravu s padesáti reproduktory.

Přitom původně měl král rokenrolu zájem o Boeing 307, dokonce složil zálohu ve výši 75 000 dolarů. Poté ovšem vyšlo najevo, že se jedná o stroj, jehož předchozím majitelem byl uprchlý finančník Robert Vesco, který měl po defraudaci stovek miliónů dolarů zmizet v Jižní Americe. Kromě toho, že Elvis i jeho tým usoudili, že v takové situaci nebude vlastnictví letadla zrovna nejlepší reklamou, hrozilo nebezpečí, že v některé z destinací se bude chtít uprchlý finančník dostat zpět ke svému  majetku. A tak padlo rozhodnutí na Convair 880.

Druhým draženým tryskáčem bude Lockheed JetStar, který Elvis zakoupil taktéž v roce 1975 jaksi do zásoby. Svých letadel si moc neužil, zemřel totiž v srpnu 1977 ve věku 42 let.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 6.1.2015

Elvis Presley

Další články