Elektromobil Rolls - Royce realitou

Ač je to na první pohled k nevíře, je tomu tak. Pro mnohé symbol starých dobrých časů, nebude tankovat u benzínek, sílu k jízdě dodá prostá zásuvka na elektřinu. Na „vině“ této skutečnosti je anglická společnost Lunaz, specializovaná na osazování klasických vozů elektromotory.

V první fázi jsou objektem experimentu tři desítky vozů Rolls – Royce Phantom, přičemž každý kus bude vyroben hand-made v sídle společnosti Lunaz v anglickém Silverstone. „Jsem přesvědčen o tom, že nastal správný čas pro elektromobil Rolls-Royce,“ pravil v rozhovoru pro Forbes zakladatel společnosti David Lorenz. „Čisté designové linie, luxus a elektromobily spolu vzájemně ladí.“

Jak vyšlo dále najevo, po modelech Phantom se objektem zájmu inženýrů a mechaniků firmy Lunaz stane řada Silver Cloud. Cena elektromobilu Rolls-Royce Phantom má začínat na 657 000 USD, Silver Cloud bude o cca 200 000 dolarů cenově přístupnější. Oba stroje bude pohánět 120 kWh baterie s dojezdem cca 480 kilometrů, což se v této chvíli rovná nejsilnější baterii na trhu.

Společnost Lunaz, která oslaví druhé (!!!) narozeniny ovšem neřeší pouze motorizaci. Při „tvorbě“ interiéru se dostalo na ořechové dřevo, luxusní kůži, alpaku ze speciálních druhů lamy, chybět nebude ani růžové zlato. Co se referencí týče, má Lunaz v portfoliu značky jako Aston Martin, Ferrari či McLaren.

Další články