Čínský Othello bude mít 1810 koní za směšných 290 000 dolarů

Řeč je o elektromobilu kategorie hypercar z produkce čínské automobilky Farnova Automotive, která vznikla teprve před necelými dvěma lety. Krátká historie nemění nic na ambicích dobýt svět, začátek procesu dobývání má být položen prostřednictvím limitované edice 200 kusů vozu kategorie snů s docela lidovou cenovkou. 

I přes řadu domácích vzorů se managament Farnova Automotive nechal inspirovat, nejspíše s ohledem na budoucí prodeje v zahraničí, tvorbou nejslavnějšího světového dramatika Williama Shakespeara. Elektromobil, který počtem koní dokonce předčí Bugatti Chiron, tak ponese jméno Othello.

Čínský výrobce je pak, co se informací o novém hypersportu týká, tradičně skoupý. Podle tiskové zprávy bude Othello vybaven dvěma elektroměry s kombinovaným výkonem 1 810 koní. S pravděpodobností hraničící s jistotou lze říci, že elektromotory budou umístěny v každé z náprav. Farnova Automotive rovněž nešetří superlativy vzbuzujícími lehké pochybnosti. Z 0 na 100 km/h má Othello zrychlit pod dvě sekundy, čemuž by se snad dalo i uvěřit, maximální rychlost 261 mph, což se rovná 420 km/h, je ovšem v tomto případě považována za cosi ze světa hodně odvážné sci-fi. 

Jako pravděpodobné se ovšem jeví sdělení o tom, že baterie bude pocházet z produkce švédské společnosti Northvolt s kapacitou 75 kWh. Dojezd 311 mil = 500 km z kategorie snů, si ovšem dovolují odborníci opět zpochybnit. Na druhou stranu, cena 290 000 dolarů, se jeví, vzhledem ke konkurenci, jako mimořádně příznivá.  

Další články