Cena plovoucích apartmánů začíná na 10 milionech USD

Přestože i menší jachta skýtá pobavení a soukromí, ve hře je projekt obřího plavidla nabízejícího exkluzivní apartmány o velikosti samostatné jachty. Zájem je takový, že i přes nutnost podrobit se jakési formě výběrového řízení, hlásí provozovatel stav blízký vyprodání.

Obří loď o délce 221,89 metru s názvem Somnio staví norská loděnice VARD, přičemž podle původních plánů má být mega super jachta uvedena do provozu během roku 2024. Cena plavidla je 598 milionů dolarů, jeho součástí je 39 apartmánů rozmístěných na šesti palubách, přičemž nejlevnější z nich vyjde na 10 milionů dolarů. Obytná plocha apartmánů se pohybuje od 182 m2 po 963 m2, přičemž 30 % rozlohy největšího apartmánu, který zabere celou jednu palubu, tvoří terasa. Podle informací serveru Business Insider je většina apartmánů rozebrána, aniž by si noví majitelé prohlédli případné dispozice. 

Každému z nepochybně šťastných majitelů se pak dostane možnosti oslovit některého z vybraných designérů a popracovat na interiéru svého nového luxusního příbytku plně k obrazu svému. Kromě nábytku, osvětlení či materiálů se budou ladit lůžkoviny, příborníky či příbory.

K dispozici budou rovněž restaurace, fitness a wellness centra, tělocvičny, knihovny, bary, plážový klub a průběžně doplňovaná kinotéka s 10 000 láhvemi. Super jachta bude cestovat po celém světě, v plánu je dokonce cesta na Antarktidu. Každý z majitelů bude moci svůj plovoucí domov opustit kdykoli a kdekoli to bude možné, totéž platí pro návrat. Prostě, jako doma.

Další články