Bugatti Centodieci za 9,6 milionu USD

Jak totiž oznámilo vedení francouzského výrobce tolik žádaných ikonických super sportů, první testování prototypu bylo dokončeno, existuje proto reálná možnost, že v příštím roce bude zahájena výroba. 

Bugatti přišlo s první informací o novém, tradičně dech beroucím voze v roce 2019. V případě Centodieci se jedná o poctu modelu EB110, dvoumístnému kupé s motorem uprostřed a stálým pohonem všech kol, které Bugatti Automobiles představilo 15. září 1991, v den 110. výročí narození otce zakladatele Ettore Bugattiho. Mezi prvními majiteli byli tehdy například Michael Schumacher a brunejský sultán Hassanal Bolkiah. Zároveň se jednalo o poslední model značky před jejím převzetím ze strany německého koncernu Volkswagen. 

Bugatti Centodieci vychází koncepčně z modelu Chiron, design je evidentně ovlivněn EB110.  Hypersport je osazen osmilitrovým motorem W16 posíleným čtyřmi turbodmychadly o síle 1 600 koní, což se rovná 885 koním na tunu. Z 0 na 96,6 km/h Centodieci zrychlí za 2,4 sekundy.  Prototyp prošel zmiňovaným testováním během léta v blíže nespecifikované destinaci na jihozápadě USA. Je ovšem známo, že se testovalo v nadmořské výšce 2 700 metrů, při teplotě dosahující 45 stupňů Celsia. 

Jak oznámilo vedení v tiskové zprávě, na Bugatti Centodieci čeká ještě cca 300 000 km vysokorychlostního testování. Poté bude v továrně ve francouzském Molshiemu zahájena výroba deseti vozů. Snad nikdo jen trochu věci znalý nepochybuje o tom, že v té době bude celá limitovaná edice dávno rozebrána ze strany fanoušků značky. Zároveň se podle znalců jedná o skvělou investici.   

Další články