Aston Martin přichází se supersportem DBS 770 Ultimate

Zároveň se jedná o tradičně stylové loučení se slavným modelem DBS, přičemž v případě „limitky“ se má podle výrobce jednat o „nejvýkonnější produkční Aston Martin všech dob.“ Označení Ultimate totiž převyšuje i jinak nejsilnější kategorii Super GT.

Jak bylo uvedeno, DBS 770 Ultimate je nejvýkonnějším sériovým vozem v historii Aston Martin. Za tímto účelem navýšili inženýři výkon 5,2 litrového motoru V12 s dvojitým přeplňováním dosavadní vlajkové Super GT na 750 koní, stalo se úpravou sání. Jedná se zároveň o nejrychlejší sériový Aston Martin s maximální rychlostí 211 mil/h (340 km/h), zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,2 sekundy. Nové kalibrace se rovněž dostalo osmistupňové automatické převodovce ZF Super GT.

Ve srovnání se standardní verzí přibylo karbonu, z uhlíkového vlákna je střešní nosník, obložení čelního skla, kryty zrcátek, blatníky či difuzor. Jedenadvaceti palcová kola jsou dostupná ve třech povrchových úpravách. 

DBS 770 Ultimate je především o exkluzivitě, jak totiž oznámilo vedení automobilky, vyrobeno bude pouze 300 kusů verze kupé a 199 kusů modelu Volante. Všech 499 supersportů bylo vyprodáno ještě před zahájením výroby. Cena přitom začíná na 341 000 britských liber, což se v přepočtu rovná částce 9,2 milionů korun. První majitelé se dočkají svých vozů v posledním čtvrtletí.    

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 25.1.2023

Aston Martin

Další články